До музею в січні 2025!
1-31/01 Музейні години у навчальних закладах м. Кам'янець-Подільського
Пропонуємо музейні тематичні заходи для дошкільнят, учнів, студентів, освітян / для замовлення і реєстрації 067 304 75 73
(Музейні години: “Незламні “, присвячена пам'яті тих захисників Донецького аеропорту; “Дошкільнятам про Соборність” до Дня Соборності України; “Той, хто врятує одне життя, врятує світ!”, “Голокост. Пам'ятаємо” до Дня пам'яті жертв Голокосту; “Крути. Точка зору” до Дня памяті героїв Крут)
16-30/01 Проєкт «Поговоримо про… з історії української листівки», Галерея мистецтв
У 2025 році, у рік відзначення 135 річниці, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник запроваджує новий проєкт «Поговоримо про…».
Ініціатива передбачає щотижневе запрошення до музею цікавих особистостей: науковців, митців, мандрівників, громадських діячів. Кожна зустріч є відкритою для відвідувачів і має на меті сприяти інтерактивному діалогу між гостями та громадою.
Проєкт сприяє популяризації історії, культури та науки серед різних вікових груп. Музей пропонує затишну атмосферу, де можна провести час за дискусіями. Ініціатива підкреслює роль музею як сучасного культурного центру в регіоні.
16-29/01 Цикл майстер-класів "Майстерня юних талантів", Виставкова зала
Ви спробуєте різьблення по дереву, декоративний розпис акриловими фарбами, мікровишивку та бісероплетіння, навчитесь виготовляти деякі сувеніри, зокрема з військовою тематикою.
01-19/01 Виставка української хустки ХХ ст. «Хустка як спадок: від покоління до покоління», до Дня української хустки, Галерея мистецтв
Від покоління до покоління». Експозиція представить унікальні зразки хусток із різних регіонів України, які демонструють різноманітність орнаментів та технік виготовлення. Відвідувачі зможуть дізнатися про символіку хустки як елемента традиційного вбрання та важливого атрибуту української культури. Виставка триватиме два тижні, пропонуючи унікальну нагоду доторкнутися до багатого культурного надбання України.
01-31/01 Виставка робіт майстрині-витинанкарки Ольги Негоди-Бучковської, Галерея мистецтв
Запрошуємо на виставку робіт чарівної жінки, чудової людини, талановитої майстрині – витинанкарки Ольги Негоди-Бучковської. Її щирість – підкорює, її працьовитість - стимулює до дії, її творчість – захоплює, заворожує, надихає і окрилює, а людяне добре серце притягує до неї спраглі серця. Складні композиційні рішення, несподівані кольорові поєднання, об’єм та площина – все це в роботах Ольги Борисівни. А ще велика любов до світу, до Батьківщини, до її історії і природи.
01-31/01 Виставка картин з приватної колекції родини Щербань «Місто – це безліч унікальних поглядів» , Галерея мистецтв
Виставка представляє наше місто, Кам'янець-Подільський, у різні епохи та пори року. Через живописні пейзажі, що змальовують місто з різних ракурсів, глядач має можливість зануритися в атмосферу нашої історії та архітектурної величі. Тут і тихі тінисті вулички Старого міста, і досконалі лінії сакральних споруд, тінисті береги р. Смотрич та мальовничі схили каньйону. А ще місто – це люди: привітні, усміхнені, щирі.
Роботи, представлені на виставці, написані різними авторами у різних живописних техніках і жанрах. І, напевно, саме це додає їй (виставці) неповторного шарму і витонченості, тематичного і кольорового розмаїття.
01-31/01 Виставка «Історія дослідження Бакотського печерного монастиря» , Музей старожитностей
На виставці будуть представлені археологічні матеріали та наукові публікації з фондів Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, які розкриють всі етапи досліджень Бакотського печерного монастиря від 1889 до 2018 року. Дізнаєтесь про роль корифея української історичної науки В.Б. Антоновича в цих дослідженнях. Матимете змогу побачити побутові та культові речі давнього населення цієї території.
01-31/01 Виставка «Закодовані мрії» майстрині народної вишивки Світлани Макаренко та її учениць, Галерея мистецтв
Виставка представляє витончені роботи, вишиті твори майстрині демонструють багатство кольорів, орнаментів та технік вишивки, що передають таємниці й мрії, закодовані в кожному стібку. Це справжня симфонія ниток, де кожен візерунок розповідає свою історію, втілюючи давні традиції в сучасному мистецтві.
01-31/01 Виставка робіт студентів коледжу культури і мистецтв «Індикатор мистецьких відчуттів», Галерея мистецтв
До експозиції увійшли вироби, виконані у найрізноманітніших техніках декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема, на виставці можна побачити серію розписаних скляних ваз та керамічних тарілок, розпис тканини, іконопис, оригінальні писанкові композиції, прикраси та вироби з бісеру, витинанки та об’ємні вироби з паперу, роботи виконанні гачком, художня обробка металу, оздоблення виробів шкірою, та поєднання різних технік виконання виробів декоративно-прикладного мистецтва.
01-31/01 Виставка «Алегорії козацького письма Бориса Негоди», приурочена 80 річниці з Дня народження Заслуженого Художника України Бориса Негоди, Галерея мистецтв
Виставка пропонує унікальний досвід: кожна літера нашої абетки, вплетена в символи української культури, стає частиною загадкової мозаїки, яка розкриває багатство національних образів. Його олійні пастелі насичені глибиною та символізмом, де кожен елемент відіграє свою роль у великій картині культурного коду.
01-31/01 Виставка «Виставка «ЩЕДРИК Story», Ратуша
На виставці представлено унікальні документальні раритети з історії «Щедрика» та його англомовного бренду – колядки «Carol of the Bells» з колекції Анатолія Паладійчука.
Постійні експозиції