Галерея мистецтв

Графік роботи:

Пн 09:00-16:00

Вт–Нд 09:00-17:00

 

У залах  Галереї мистецтв, що облаштувалася у стінах старовинного будинку XVIII століття, перед Вами розкриються таємниці мистецтва як сьогодення, так і минулих століть. В 11 залах презентовані найрізноманітніші експозиції. До вашої уваги колекції із фондів музею-заповідника, сучасних подільських художників та майстрів народного мистецтва у приміщеннях колишньої духовної семінарії. 

 

Зала іконопису XVIII-XIX століття
Іконопис – це богослів’я у барвах. А ікона – це не лише образи святих, а цілі біблійні оповіді відображені фарбами і золотом, різьбою та емалями. 
 Неймовірні сюжети увіковічнені в дерев’яних і мармурових скульптурах. А церковна утвар: підсвічники, чаші причастя-потіри, Євангелія в окладі – відкриють таємницю їх використання в християнському обряді.

 

Зала західноєвропейського мистецтва

У цій залі представлене аристократичне Поділля: розкішні меблі  - різьблені шафи, стільці, крісла із шовковою оббивкою та позолотою, довершені живописні полотна із видами європейських земель, вишуканий посуд та оксамитові тканини. Мандруючи Європою наші земляки нерідко повертались додому із милими дрібничками, що прийшли до душі. Таким чином у Кам’янці-Подільському знайшли своє місце твори італійських і голландських художників, скульпторів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

 

5

 

 

 

Виставка картин з приватної колекції родини Щербань

Виставка наповнена неймовірними роботами українських та закордонних майстрів, закоханих в красу наших краєвидів.

Добірка картин невипадкова, тут ми бачимо дорогі серцю власників колекції (та й кожному з нас) місцини Поділля, тихі вулички Кам'янця-Подільського, невеличкі будиночки і пишні архітектурні споруди, розкішні сади і поля.

Виставка представляє глядачу наше місто, Кам'янець-Подільський, через призму бачення різних художників. Живописні полотна тут відіграють роль чарівного люстерка, крізь яке ми можемо поглянути на звичне нам місто у різні пори доби, року, та навіть у різні епохи. Внутрішній погляд митців відкриває нам зовсім інший вимір знайомих краєвидів – поетичні подільські пейзажі, пишні натюрморти, надихаючі сюжетні сцени, все це дозволяє нам глибше відчувати, пробуджує емоції і ностальгічні настрої.

 

 

Велика зала.

Алегорія козацького письма Бориса Негоди.

Велика любов до рідної землі, її культури, традицій, віри, мови та пісні, захоплення прадавніми символами із їх закодованим значенням та сенсом відобразилось у роботах заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, професора КПНУ ім. і. Огієнка Бориса Михайловича Негоди.

 

Закодовані мрії Світлани Макаренко

 

3 зали другого поверху Галереї мистецтв заполонила вишивана віхола дивовижних робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Світлани Макаренко. Рушники та скатертини, сорочки та подушки, сюжетні картини, вишукані ялинкові прикраси та мініатюрні об’ємні фігурки з мікровишивкою – і все це виконане традиційними українськими швами та мережками, відтвореними талановитими руками подільської майстрині-берегині.

 

 

Індикатор мистецьких почуттів

Найталановитіша молодь у світі – українська! Свої креативні ідеї, втілені у творах декоративно-прикладного мистецтва, представляють студенти Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтва: розпис по склу і батик, бісероплетіння і паперова пластика, обробка шкіри, дерева, металу та багато-багато іншого представлено на виставці робіт юних талантів Кам’янеччини.

 

ДОВІДКА ПРО БУДІВЛЮ

Будівництво будинку, в якому наразі розташована Галерея мистецтв, почалося у 1789-90 рр. на кладовищі Іоанно-Предтечинської церкви, яку в 30-х роках було знищено за наказом Радянської влади. Будинок призначався для греко-католицького капітула та семінарії. Однак, у 1793 році після другого розподілу Польщі, Правобережна Україна, в складі якої був Подільський край, з’єдналася з Лівобережною у складі Росії. Кам’янець-Подільський стає губернським центром і приміщення використовується для зібрань подільського дворянства (10 кімнат були перетворені в одну велику залу).  Згодом для дворянських зборів знайшли інше місце, а будинок у 1798 році передано у трьохрічну оренду Антону Змієвському під власний театр, на сцені якого ставилися п’єси російською, українською та польською мовами.
1805 року (в результаті суперечок між міськими та духовними властями за право власності) у будинку відкрито навчальний корпус православної духовної семінарії, яка діяла тут до 1865 pоку. Після того як її було перенесено на Новий план, у будинку запрацювало чоловіче духовне училище.
У 1915 році в будинку розмістився музей історико-археологічного товариства.
У 1928-32 рр. тут знаходився Палац піонерів, а після Другої Світової війни розміщувалася ткацька фабрика «Червоний ткач».
З 1976 по 1982 pp. кам’янецькі реставратори займалися відновленням архітектурної пам’ятки, і вона постала в своєму первозданному вигляді.
У лютому 1982 р. в приміщенні відкрито першу в Хмельницькій області картинну галерею, художній відділ Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника.


Адреса: Кам'янець-Подільський, вул. П'ятницька,11