Музей старожитностей

Графік роботи:

Пн 09:00-16:00

Вт–Нд 09:00-17:00

 

Музей старожитностей розташований у пам’ятці архітектури XV – XVIII століть - будинок Вірменського єпископа (колишній торговий дім).

 

У залах музею представлено понад 1 тисячу експонатів. Експозиція розташовується в 4-ох залах та внутрішньому дворику вірменського торгового дому. Тут ви зможете ознайомитись з історією прадавніх племен, що населяли Поділля, з їх побутом, військовою справою, а також поринути в атмосферу вірувань населення Середнього Подністров’я з найдавніших часів до хрещення слов’ян. Побачити кістки давніх тварин, що населяли наш край в різні історичні періоди, еволюцію знарядь праці давніх людей, жіночі прикраси від доби мідно-кам’яного віку до періоду Давньої Русі.

cdfref

 В експозиції відтворено житло прадавньої людини, реконструйовано знаряддя праці та побутові речі в умовному їх використанні. Музей старожитностей допомагає поринути в глибину віків, історію нашого краю. А також прослідкувати древнє життя народів, які першими історично проживали на Поділлі та території міста Кам’янця-Подільського.


У внутрішньому дворику Музею старожитностей розташована експозиція давніх вірувань - лапідарій кам’яних скульптур давніх богів.Це унікальні кам’яні ідоли, які використовувались в язичницьких обрядах до прийняття християнства на Русі.Також подається історія археологічних досліджень на території Поділля та вклад вчених-археологів у вивчення краю. На другому поверсі будівлі знаходиться адміністрація Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

3

 

Довідка про будівлю

На початку XV ст. на місці сучасного будинку стояла невелика кам’яна споруда, від якої збереглися лише підвали.

Вони стали основою будинку, зведеного не пізніше 1479 р. (під час реставрації будинку виявлено кам’яну плиту з написом старовірменською мовою: «Будинок куплено пастором Бетрісом і його дружиною 1479 р.». Наприкінці XVII ст., під час турецького панування в місті будинок було пошкоджено.

На поч. XVIIІ ст. його було відновлено: із заходу добудували двоповерховий об’ємний з проїзд, який прикрасили білокам’яним порталом із рослинним орнаментом.

У ХІХ-ХХ ст. палац вірменського єпископа використовувався в різних цілях, як житловий і промисловий об’єкт. Цей будинок належав до небагатьох садиб Старого міста, які в ХІХ ст. мали власний сад у внутрішньому дворі.

У 1977 р. було завершено реставрацію будинку – за проектом архітекторів Є.Пламеницької та А.Тюпича. Споруді повернули вигляд поч. XVIIІ ст.

15 вересня 2001 року до Міжнародного свята «7 культур» у будинку був відкритий археологічний відділ історичного музею-заповідника.

Телефон: (03849) 9-09-58
Адреса: Кам'янець-Подільський, вул. Іоанно Предтечинська,2