Міська ратуша

Графік роботи:

Пн 09:00-16:00

Вт–Нд 09:00-17:00

 

Кам'янець-Подільська Ратуша, пам’ятка архітектури  XV-XVІІІ ст., розташована в центрі Старого міста.

На другому поверсі пам'ятки розміщуются експозиції музею.
 
«Історія Магдебурзького права та самоврядування на Поділлі, у м. Кам’янці-Подільському»

В експозиції подано матеріали, які розкривають історію Магдебурзького права на Поділлі та самоврядування в м. Кам’янці-Подільському.
 


Експозиція "Історія грошей"

Зал І. «Історія грошового обігу на Поділлі у ХІV-ХVIII ст., у ХІХ ст.»

В експозиції представлені монети,  викарбувані на монетних дворах Європи:   античні монети – денарії ІІ-го століття нашої ери, коронні півгроші, талери, орти, трояки, шостаки, гроші, півгроші, соліди Польського Королівства, Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та монети інших європейських держав, а також монети та банкноти Російської імперії ХVIII-ХІХ ст.

2


Зал ІІ. «Грошові знаки України та країн світу у ХХ-ХХІ століттях» 

В експозиції експонуються грошові знаки – банкноти, які були в обігу на теренах бувшої Російської імперії після лютневої буржуазно-демократичної революції 1917 р. та  після більшовицького жовтневого перевороту 1917 року, грошові знаки періоду Української революції 1917-1921 рр., банкноти та монети, які були в обігу в Радянській Україні та в Україні з 1991 р.  (до грошової реформи 1996 року та після введення в обіг гривні) – купоно-карбованці, гривневі банкноти, обігові та розмінні монети, пам’ятні монети України  (Тематично: «Видатні постаті Української революції 1917-1921 років в пам’ятній монеті України»), а також грошові знаки країн Європи, Америки, Азії та інших регіонів світу.

3

У ПІДЗЕМЕЛЛІ РАТУШІ РЕЕКСПОЗИЦІЯ

8

 

ДОВІДКА

Ратуша  (будинок польського магістрату, польсько-українського магістрату з 1670 р., польсько-українсько-вірменського магістрату з 1790 р.)  – пам’ятка архітектури  XV-XVІІІ ст. Будинок ратуші та вежа побудовані в середині ХV ст.., а об’єднані в один об’єм – на початку ХVІІ ст., після пожежі.  Впродовж XV-XVІІІ ст. в ратуші збирався магістрат:  рада та лава, виконавчо-допоміжна служба та інші посадовці.    У ХІХ ст. в ратуші перебував магістрат (до 1870 р.), а пізніше – управління міської поліції та різні установи. Після  пожеж 1817 р. та 1850 р. були проведені ремонтні роботи.  На вежі зробили нове завершення, годинник і дзвони встановили у 1884 р. Відбудови після пожеж змінили  зовнішній вигляд фасаду ратуші і «небагато залишили від споруди середини ХVІІІ ст., а саме від колишніх декоративних форм».

Будинок ратуші і вежа отримали руйнування під час ІІ-ї світової війни. Ремонтно-реставраційні роботи були виконані у 1950-60-х роках.

З  1967 р. у ратуші, на другому поверсі, працівники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника організовують виставки, тимчасові експозиції, зустрічі.

У  2003-2004 рр., за  рахунок субвенцій, виділених з державного бюджету, проведені ремонтно-реставраційні роботи у приміщеннях на другому поверсі, а в  2005 р., на  кошти, виділені міською владою, – побудовані  експозиції.

Зал магістрату – локація міської влади, де проходять офіційні та урочисті зустрічі, а також презентації, конференції, лекції та екскурсії.

 

Телефон: (03849) 7-43-85

Адреса: Кам'янець-Подільський, пл. Польський ринок,1