Акція «День вишиванки в музеї»

 

З нагоди Міжнародного дня музеїв та вишиванки усі музеї міста Кам'янця-Подільського об`єднались!

Ви маєте можливість переглянити 19 виставок та експозицій безкоштовно. Тільки одна умова — прийти у вишиванці!

 

Музей мініатюр «Замки України», вул. Старобульварна,10

 

Музей під відкритим небом, запрошує ознайомитись одразу з усіма найвідомішими архітектурними пам'ятками України. Пориньте в історію, дізнайтесь цікаві факти, таємниці та легенди, які зародились в могутніх стінах замків, а також оцініть роботи київських майстрів, які з неймовірною чіткістю передали найдрібніші деталі. Музей мініатюр "Замки України" чудове місце для сімейного відпочинку і для проведення часу з друзями.

 

Кам`янець-Подільський державний історичний музей-заповідник

 

Виставкова зала, вул Соборна 29а

 

Запрошуємо переглянути традиційну колективну виставку «Кам'янецька весна»  де митці кам`янеччини представляють свої творчі роботи виконані у різноманітних техніках.

 

Ратуша, пл. Польський ринок,1

 

Експозиція "Історія грошей"

Представлені монети,  викарбувані на монетних дворах Європи: денарії І-ІІ ст. нашої ери, коронні півгроші, талери та інші монети, а також монети та банкноти  ХVIII-ХХІ ст. 

 

Експозиція «Історія Магдебурзького права та самоврядування на Поділлі»

В експозиції подано матеріали, які розкривають історію Магдебурзького права на Поділлі та самоврядування в м. Кам’янці-Подільському.

 

Виставка «Кам`янецькі ноти і крила Щедрика»

 На виставці  представлено унікальні документальні раритети з історії «Щедрика» та його англомовного бренду – колядки «Carol of the Bells» з колекції Анатолія  Паладійчука

 

Галерея мистецтв, вул. П`ятницька,11

 

Зала іконопису XVIII-XIX ст.

Неймовірні сюжети увіковічнені в дерев’яних скульптурах та іконах, представлених в залі іконопису.

 

Зала західноєвропейського мистецтва

У цій залі ви можете насолодитися художніми творами італійських та голландських митців та справжніми витворами мистецтва із дерева. Також поринете у холодні стальні тони картини «Шторм», яку написав учень Айвазовського – Габріело Касессі Бартоломео. А буфет ХІХ століття із посудом відповідної епохи мало кого залишить байдужим…

 

Виставка дипломних робіт студентів коледжу культури і мистецтв «Ретроспектива образів і вражень»

Роботи  відображають етнографічну спадщину та історичні події в Україні, легенди місцеві та різних народів світу, розкривають характери літературних образів та відтворюють особистий стан душі студента, показують захоплення творчістю відомими художниками та зображають мистецькі об’єкти з історії світового та українського мистецтва, а також змальовують багато інших тем та завдань.

 

Фотовиставка до 195-річчя народження Михайла Грейма «Послідовники Міхала Грейма»

Виставка приурочена дню народження кам’янецького фото-художника та його діяльності у нашому місті. Адже справа Грейма жива і активно розвивається, зростає в кожному із студентів, розцвітає в кожній талановитій подільській душі.

 

Виставка «Подолянка» до 125-річниці від дня народження кам`янецького художника Олександра Грена

 

Музей старожитностей, вул. Іоанно Предтечинська, 2

У залах музею представлено понад 1 тисячу експонатів. Експозиція розташовується в 4-ох залах та внутрішньому дворику вірменського торгового дому. Тут ви зможете ознайомитись з історією прадавніх племен, що населяли Поділля, з їх побутом, військовою справою, а також поринути в атмосферу вірувань населення Середнього Подністров’я з найдавніших часів до хрещення слов’ян. 

 

Старий замок, вул. Замкова,1

 

Експозиція «Замкова артилерія XV–XVIII ст»

До Вашої уваги гармати і ручна стрілецька зброя: кулеврина, гаківниця, тарасниця, два фальконети, кам’яні та залізні ядра. В експозиції можна оглянути драбини для штурму та реманент гармашів. Інформаційні стенди яскраво ілюструють озброєння кам’янецької залоги та розвиток військово-інженерної справи в різні періоди.

Катівня

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам`янець»

 

Експозиція «Історичні епізоди подільських ремесл»,    Гончарська башта, 1583 p., вул.Вали,1а

Ви зможете ознайомитись із дерев‘яними предметами побуту селян Поділля ІІ половини ХІХ-початку ХХ ст., а також з історією виготовлення цегли на території Поділля, Буковини, Галичини та Волині у другій половині ХІХст.


Експозиція «Історія Європейської фортифікації XV-XVIII ст.»,    Казематська башта, 1667 р., пл. Вірменський ринок, 6/1


Лапідарій «Кам’яне мереживо міста»,    дворик Руського магістрату, вул.П’ятницька,9

Розгляньте архітектурні  деталі знайдені під час археологічних розкопок.

Виставка «Магістратський вернісаж» вул.П’ятницька,9

 

Національний природний парк «Подільські товтри»,  пл. Польський ринок,6

 

Палеонтологічна експозиція

Експозиційну залу відкрито у підвальному приміщенні Парку, що надає їй особливої таємничості. Представлені унікальні скам’янілі свідки минулих геологічних періодів. Експозиція супроводжується інформаційними стендами з геоморфолоічними профілями та зображеннями відслонень геологічних верств Поділля.