Виставка «Послідовники Міхала Грейма»

Виставка «Послідовники Міхала Грейма» відкривається 2 травня о 14.00 у Галереї мистецтв.


Цьогоріч виповнюється 195 років з Дня народження кам’янецького художника-фотографа, друкаря, колекціонера, нумізмата, краєзнавця, громадського діяча Михайла Йосиповича Грейма. Народився майбутній митець 1828 року  у м. Желехів  Привіслянського краю (нині Гарволінського повіту Мазовецького воєводства Польщі) у родині міщанина. Учень Кароля Бейєра, власника першого у Варшаві фотоательє, нумізмата.


З 1852 року жив і працював у Кам’янці-Подільському. 1872 року викупив фотографічний заклад Й.Кордиша на вул. Татарській та відкрив власне ательє. Грейм фотографував людей різних національностей Кам’янця та його околиць, подільських та бессарабських сіл у їхньому характерному народному вбранні. 1862 року його було обрано членом Товариства подільських лікарів, 1886 року став членом Подільського Губернського Статистичного комітету, 1890- членом Подільського Єпархіального Історико-статистичного Комітету, пізніше Церковного історико-археологічного товариства . !906 року обраний членом-кореспондентом польського Товариства краєзнавців у Варшаві.


Кам’янець-подільський державний історичний музей-заповідник спільно зі студентами Кам’янець-Подільського Фахового коледжу культури і мистецтва спеціальності кіно-фото-відеосправа та фото-художниками міста відкривають виставку «Послідовники Міхала Грейма» приурочену Дню народження кам’янецького фото-художника та його діяльності у нашому місті. Адже справа Грейма жива і активно розвивається, зростає в кожному із студентів, розцвітає в кожній талановитій подільській душі.