До музею в березні 2025!
1-31/03 Музейні години у навчальних закладах м. Кам'янець-Подільського
Пропонуємо музейні тематичні заходи для дошкільнят, учнів, студентів, освітян / для замовлення і реєстрації 067 304 75 73
(Музейні години: «Кобзар у Кам'янці» до відзначення річниці з дня народження Т.Г.Шевченка; «Добробати» до Дня українського добровольця; «Визволення Кам’янця чи окупація…» для учнів Кам’янець-Подільської МТГ)
03/03 Міні-виставка прикрас переданих з Вадул-Сірецької митниці, Галерея мистецтв
У 1995 році до фондів нашого музею надійшла унікальна колекція ювелірних прикрас з Узбекистану, конфіскована на Вадул-Сірецькій митниці. Ці коштовності розкривають мистецьку майстерність узбецьких ювелірів та багатовікові традиції виготовлення прикрас.
Експонати виставки
Серед представлених виробів:
• Перстень – масивна каблучка з витонченим орнаментом;
• Скроневі підвіски (чочпопук) – традиційна жіноча прикраса;
• Сережки з великою круглою дужкою (кашгар-болдок) – характерні для узбецької ювелірної традиції;
• Сережки для ніздрі (булок) – оздоблені бісером і скляними намистинами, вони слугували символом статусу та краси;
• Браслети – виконані у техніці чеканки та зерні, відображають високу ювелірну майстерність;
• Плетені ланцюжки – прикрашені шумовими елементами;
• Пояс із монет – виготовлений із монет Російської імперії кінця XIX – початку XX століття;
• Брошки – з бордовими каменями, бірюзою та рубінурагом, традиційними для узбецьких ювелірних виробів;
• Елементи нагрудних прикрас – зебигордог, бозбанд, кукрактумор, які відзначаються складною орнаментацією та символізмом.
Ця виставка – не лише демонстрація краси та майстерності, а й нагадування про історію, що об’єднує культури та народи. Запрошуємо вас зануритися у світ узбецького ювелірного мистецтва!
05/03 Колективна виставка робіт викладачів Кам'янець-Подільської міської дитячої художньої школи «Імпресії», Виставкова зала
Це унікальна можливість зануритися у світ натхнення та художнього вираження наших талановитих викладачів. На вас чекають яскраві роботи, сповнені емоцій та індивідуального бачення прекрасного.
06/03 Виставка робіт студентів «АРТефакт», Галерея мистецтв
Кам’янець-Подільський — місто художників. Його мальовничі краєвиди, унікальне географічне розташування та гармонійне поєднання природи й архітектури надихають на творчість.
Студенти кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка презентують свій мистецький доробок на виставці.
На вас чекають портрети, пейзажі, натюрморти та копії відомих зразків живопису. Запрошуємо всіх поціновувачів мистецтва поринути у світ творчості молодих художників!
06/03 Фотовиставка «Дні пам'яті героїв Ілловайської битви 2014», спільно із Національним музеєм Революції Гідності та ГО "Незламні матері України", Старий замок
06/03 Проєкт «Поговоримо про… українську сорочку» з Світланою Макаренко - член Національної спілки майстрів, народного мистецтва України, майстриня вишивки, лауреатка мистецької премії ім. Тетяни Пати, Галерея мистецтв
У 2025 році, коли Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник відзначає свою 135-ту річницю, стартує новий проєкт «Поговоримо про…».
Ця ініціатива покликана стати майданчиком для відкритого спілкування між відвідувачами музею та видатними особистостями сучасності. Щотижня музей запрошуватиме науковців, митців, мандрівників, громадських діячів та інших цікавих гостей, які поділяться своїми знаннями, досвідом і натхненням.
Проєкт сприятиме популяризації історії, культури та науки серед широкої аудиторії, залучаючи як молодь, так і старше покоління. Унікальна атмосфера музею створюватиме простір для відкритого діалогу, обміну думками та нових знайомств.
Запрошуємо всіх долучитися до живих дискусій, обговорень актуальних тем і цікавих зустрічей у стінах музею! «Поговоримо про…» – це ще один крок до перетворення музею на сучасний культурний центр регіону.
13/03 Проєкт «Поговоримо про… «Щедрик» проти русського міра» з Славко Полятинчук, Галерея мистецтв
15/03 Фортепіанний концерт української музики, Галерея мистецтв
20/03 Проєкт «Поговоримо про…старі Подільські казки» з науковим співробітником музею Світланою Смірновою, Галерея мистецтв
21/03 Круглий стіл «Кам’яна дохристиянська скульптура України», Галерея мистецтв
Обговоримо ключові аспекти дослідження дохристиянської скульптури:
Історіографія та публікації
Методика досліджень в Україні та світі
Датування, ідентифікація, реставрація
Музеєфікація та місце язичницької скульптури в культурі
Приєднуйтесь до наукової дискусії!
27/03 Проєкт «Поговоримо про…археологічні дослідження Старого замку» з завідувачем сектору "Музей старожитностей" Кам'янець-Подільського Петром Болтанюком, Галерея мистецтв
01-31/03 Виставка робіт майстрині-витинанкарки Ольги Негоди-Бучковської, Галерея мистецтв
Запрошуємо на виставку робіт чарівної жінки, чудової людини, талановитої майстрині – витинанкарки Ольги Негоди-Бучковської. Її щирість – підкорює, її працьовитість - стимулює до дії, її творчість – захоплює, заворожує, надихає і окрилює, а людяне добре серце притягує до неї спраглі серця. Складні композиційні рішення, несподівані кольорові поєднання, об’єм та площина – все це в роботах Ольги Борисівни. А ще велика любов до світу, до Батьківщини, до її історії і природи.
01-31/03 Виставка «Історія дослідження Бакотського печерного монастиря», Музей старожитностей
На виставці представлені археологічні матеріали та наукові публікації з фондів Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, які розкриють всі етапи досліджень Бакотського печерного монастиря від 1889 до 2018 року. Дізнаєтесь про роль корифея української історичної науки В.Б. Антоновича в цих дослідженнях. Матимете змогу побачити побутові та культові речі давнього населення цієї території.
01-31/03 Виставка «Закодовані мрії» майстрині народної вишивки Світлани Макаренко та її учениць, Галерея мистецтв
Виставка представляє витончені роботи, вишиті твори майстрині демонструють багатство кольорів, орнаментів та технік вишивки, що передають таємниці й мрії, закодовані в кожному стібку. Це справжня симфонія ниток, де кожен візерунок розповідає свою історію, втілюючи давні традиції в сучасному мистецтві.
01-30/03 Виставка робіт студентів коледжу культури і мистецтв «Індикатор мистецьких відчуттів», Галерея мистецтв
До експозиції увійшли вироби, виконані у найрізноманітніших техніках декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема, на виставці можна побачити серію розписаних скляних ваз та керамічних тарілок, розпис тканини, іконопис, оригінальні писанкові композиції, прикраси та вироби з бісеру, витинанки та об’ємні вироби з паперу, роботи виконанні гачком, художня обробка металу, оздоблення виробів шкірою, та поєднання різних технік виконання виробів декоративно-прикладного мистецтва.
01-30/03 Виставка «Алегорії козацького письма Бориса Негоди», приурочена 80 річниці з Дня народження Заслуженого Художника України Бориса Негоди, Галерея мистецтв
Виставка пропонує унікальний досвід: кожна літера нашої абетки, вплетена в символи української культури, стає частиною загадкової мозаїки, яка розкриває багатство національних образів. Його олійні пастелі насичені глибиною та символізмом, де кожен елемент відіграє свою роль у великій картині культурного коду.
01-31/03 Виставка «Виставка «ЩЕДРИК Story», Ратуша
На виставці представлено унікальні документальні раритети з історії «Щедрика» та його англомовного бренду – колядки «Carol of the Bells» з колекції Анатолія Паладійчука.