Війна і музей

Війна і музей

Цього ніхто з нас не очікував, не сподівався, ніхто навіть і не думав, що в ХХІ ст. в Європі можлива війна! Така! Жахлива! Кровопролитна! Руйнівна!

 

На всіх нас вона подіяла по-різному: хтось впав у відчай, хтось замкнувся у собі, а більшість закумулювала сили, підняла голову і стала до боротьби. Війна сколихнула в українцях найпотаємніші резерви. Резерви, про які, певно, ми й не здогадувались. Замайоріли соціальні мережі віршами, піснями, малюнками, креативними ідеями. Економісти стали писати вірші, будівельники взялися за фарби, шофери знімають кліпи та ведуть блоги. Україна сколихнулась!

 

Так. У нас не передова фронту, але й фронт у нас свій, музейний.

Щоб не втратити спогади та зберегти експонати про війну в музеї втілили в життя проект #Твоя_історія_важлива! 

 

“По гарячих слідах” збираємо спогади очевидців про війну, які тимчасово перебувають у нашому місті.

 

 

Різноманітні речі пов`язані з війною: сухі пайки, форма, уламки снарядів стануть в майбутньому частинкою експозиції. 

 

 

Деякі з них на тему російсько-української війни вже в експозиції Ратуші: марки, листівки, конверти, видрукувані у 2022 році Державним підприємством поштового зв’язку АТ «Укрпошта» (поштова марка «Русскій воєнний корабль, іді…! Слава Україні!», марка, листівка, конверт «Доброго вечора, ми з України!», «Пес Патрон», «Вільні, незламні, непереможні» та інші). 

 

У першому залі експозиції «Історія грошей» до Дня захисників і захисниць України (14 жовтня 2022 року) проведено реекспозицію, де також представлені експонати на тему російсько-української війни. Пам’ятні монети серії «Безсмертна моя Україно» – «В єдності сила» та «Червона калина», а також – український прапор з місця бойових дій (Гуляй поля), осколки, гільзи, які були зібрані у місцях бойових дій і передані до музею.

 

Пам’ятна монета «Червона калина», створена за мотивами однойменної патріотичної пісні, у якій тематично розкрито боротьбу українського народу за державність у ХVІІ столітті (козацтво), у роки української революції 1917-1921 років та російсько-української війни.

 

2022 року співробітники музею організували та провели кілька цікавих виставок.

Ще навесні та влітку 2022 року у Виставковій залі по вул Соборній, 29а пройшла виставка дитячих робіт «Діти світу за мир в Україн» де представлено 142 роботи дітей з різних куточків світу. Це Німеччина, Італія, Ірландія, Іспанія, Грузія, Ізраїль, США, Литва, Латвія, Японія, Швеція, Швейцарія, Польща, Бельгія і, звісно, Україна. 

 

Також пройшли аукціони, на яких збирались кошти для ВПО та ЗСУ. 

 

 

Надзвичайно промовисті та щемливі плакати на тему російсько-української війни надав для експонування студент К-ПНУ В. Праворський, а також – карикатури на цю ж тему викладача К-ПНУ В. Газіна. 

 

 

А восени у Галереї мистецтв світ побачила виставка київського художника А. Набоки "Мистецтво народжене війною".

 

 

Україна живе, бореться і творить, а музей працює над тим, щоб зберегти та донести до майбутніх поколінь знання, як ми всі здобули для нас ПЕРЕМОГУ!