Виставка "Глиняні боги Трипілля"

Відкриття виставки «Глиняні боги Трипілля»


У вівторок 12 вересня 2023 року о 14.00 в приміщенні «Музею старожитностей» відбудеться відкриття виставки колекції трипільської антропоморфної пластики «Глиняні боги Трипілля» з фондів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.


Виставка присвячена 130-річчю відкриття трипільської культури і відзначенню Днів європейської спадщини. Культурний комплекс Кукутень-Трипілля – це один з найяскравіших проявів життя ранніх землеробів епохи енеоліту, що охопив у V–III тис. до н.е. площу трьох сучасних східноєвропейських країн: Румунії, Молдови та України.


Колекція антропоморфних трипільських статуеток Кам’янець-Подільського музею нараховує понад 120 експонатів зібраних на території Хмельницької області (здебільшого Кам’янець-Подільський район). Збірка формувалася переважно в 1950–60-х роках і сьогодні поповнюється новими експонатами. Артефакти виявлені були під час археологічних розвідок на трипільських поселеннях Голосків, Татариски, Ходорівці, Боришківці, Кубачівка та ін. Більшість експонатів були передані до музею краєзнавцями Миколою Борковським і Сергієм Шкурко, співробітниками музею, учнями місцевих шкіл.


Запрошуємо відвідати виставку та відкрити для себе світ трипільської давнини!