Виставка "Археологічні скарби Наддністрянщини"

21 жовтня о 13:00 до Міжнародного дня археології, який відзначають у третю суботу жовтня, та 104-ї річниці з дня відкриття Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (22 жовтня 1918 р.) відкривається виставка археологічних експонатів.

 

Цей захід організовано спільно сектором «Музей старожитностей» Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та Історичним факультетом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

 

Експонати, що виставляються для огляду, виявлені археологічною експедицією університету, яка була створена в 1963 р. В різний час її керівниками були І. С. Винокур, А. Ф. Гуцал, М. Б. Петров, В. П. Мегей та В. А. Гуцал. На виставці представлено експонати, що охоплюють період ранього залізного віку (чорноліська та скіфська культури ІХ–VI ст. до н. е.), черняхівської культури (ІІ–ст. н. е.) та ранніх слов’ян (сер. І тис. н. е.).

 

- Відкрийте для себе скіфську зброю, рослинні мотиви кінської упряжі.

- Поверніться в дитинство з глиняними дитячими іграшками-калаталками та фігурками тварин.

- Огляньте мереживо давніх орнаментів на глиняному посуді.

- Пориньте у давній світ моди споглядаючи прикраси з бронзи, скла.

- Копії унікальних форм-матриць для виготовлення металевих прикрас дозволять уявити багатство скарбів середини 1 тис. н.е.

Виставка діятиме до 22 листопада 2022 року.

Адреса: Кам'янець-Подільський, Старе місто, вул. Іоанно Предтечинська,2