Мистецтво народжене війною

«Мистецтво, народжене війною», – саме так можна сказати про роботи художника Андрія Набоки, які автор почав створювати цьогоріч. Як стверджує митець, війна та плетіння сіток допомогли йому розпочати новий проект.

 

Око художника налаштоване на постійній пошук образу. Саме тому одного дня я побачив образ в маскувальній сітці, що виник з під рук волонтерів.

Отже, я вирішив створювати ікони в цій техніці. До Львову я приїхав в перших числах березня в пошуках місця, де я можу бути корисним. Під час плетіння маскувальних сіток я прийшов до створення художніх композицій.

Я помітив образ, який народився в результаті роботи рук багатьох людей. І я подумав: чому мені цей образ не зробити більш конкретним та більш символічним

Тепер їх створено біля тридцяти, деякі продаються і частину грошей я передаю на амуніцію для нашої армії.

«Я маю тут величезну палітру кольорів. Я придивлявся і робив свої роботи», – каже Андрій Набока про моменти, коли працює у волонтерському центрі.

Війна, а саме потенційна загроза життю кожного українця,  як ніколи дає зрозуміти цінність кожного дня, і навіть моменту, який ми мусимо проживати «як нашу останню битву». Саме це наповнює наші дії силою.

Частина проекту, що представлена тут, щойно повернулася з Франції, де експонувалася в місті Нант.
«Ці всі образи дуже далекі від фотографічних та академічних образів. Є образ Ісуса Христа, але цьому образові можна надати як ім’я Ісуса, так і ім’я будь-якого іншого святого. Це вже вирішує той, хто дивиться. Я створюю емоційність. Я творю образ»,
– пояснює художник.

Полотна презентовані в Галереї мистецтв, – лише частинка творчого добробку митця, об’єднані проектом «Military Art». А створює роботи художник за принципом маскувальної сітки.

Виставка діятиме до 25.10.2022 року.

 

Довідка.

Набока Андрій народився в Україні, у місті Києві 14 лютого 1985 року.
Вже в 6 років Андрій спостерігаючи за роботою батька-художника почав малювати. Батько був його першим вчителем. В 11 років вступив до державної художньої школи імені Т.Г.Шевченка.
2003-2010- навчався в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури в майстерні академіка О. М. Лопухова.
В 2009 році вступив до молодіжної секції Національної спілки художників України.
Працює в техніці олійного живопису.
Роботи зберігаються в приватних зібраннях України, Америки, Португалії, Німеччини, Росії та Франції.
Багаторазово брав участь в пленерах в Україні і за кордоном.