Матеріальна спадщина кримських татар XIV – XVII ст.

Пропонуємо ознайомитися з аналітичним каталогом Ващука Дмитра «Матеріальна спадщина кримських татар XIV – XVII ст.»

Це результат кропіткої праці кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту історії України Національної академії наук України (Київ, Україна) в музейних колекціях Кам’янця-Подільського, Меджибожа, Острога, Дубна та Берестечка.

Зокрема, із фондів нашого музею представлено київське наслідування данга (монети) хана Джанібека карбування Ґюлістану 753 р. г. (1352/1353 р.). Її було віднайдено під час розкопок 2017 р. І. Старенький та І. Хромова вважають, що «на сьогодні це найзахідніша офіційна археологічна знахідка монети даного типу на території України».

У фондосховищі музею зберігається також золотоординська кераміка, фото якої наявні у каталозі.

Ващук Д. Матеріальна спадщина кримських татар XIV – XVII ст.: Поділля і Волинь: аналітичний каталог. Кам’янець-Подільський: ФОП Панькова А. С., 2023. 48 с.

Видання підготовлено у межах грантової програми Українського культурного фонду та за сприяння Міністерства культури Великого Герцогства Люксембурґ.

З дозволу автора пропонуємо завантажити публікацію.