"Елегія" Олега Мазурчака

До Вашої уваги, живописні твори кам'янецького художника Олега Мазурчака. На виставці представлено 26 живописних робіт. У них і спогади про дитинство, велика любов до міста і краю, до його героїчної історії. Жанрова тематика, переважно, пейзаж та натюрморт: тут Стара фортеця і лицарі, подільське село і хатина в горах, тиха заплава і очерет. А також вишукані натюрморти із поєднанням стиглих фруктів, скла, квітів та сонячного світла.

Про себе.

Мазурчак Олег Володимирович, 60 років, українець Народився в с.Жванець. Одружений. Маю трьох дорослих дітей та трьох онуків. Юрист. Більше 30-років в міліції. Полковник у відставці.


В дитинстві мав схильність до живопису (проявляв це на уроках малювання), тому ще й навчався в дитячій художній школі в м. Хотині, яку правда, не закінчив.  Навчався один чи два семестри, але  любов до малювання здобув на все життя. При нагоді, де був папір чи якась нагода (наприклад стінна газета когось з дітей, чи ще щось) завжди малював. Картини не писав, бо на той час був дуже далекий від цієї творчості за браком відповідних знань, навиків, знарядь, найбільше вільного часу. 


Після служби зрозумів, що вже можу приділити увагу власним уподобанням. В 2020 році придбав все необхідне (на мій розсуд, Google нам на допомогу) та по відеороликах спробував писати олійними фарбами. Щось вдалося, щось ні, але зрозумів, що питань по цій темі більше ніж відповідей. В цей час на моє прохання, донька познайомила мене із художницею Мариною Козловською, яка люб’язно погодилась взяти наді мною шефство. З тих пір вона мене періодично вчить, наставляє, наглядає, допомагає і т.п. Марина — це дуже талановитий художник, чудовий мистецтвознавець, прекрасний педагог та хороша і добра людина! Я дуже  ціную дружбу з нею. Навчаючись у Марини, я в рази скорочую витрати часу пізнаючи нюанси професії та вирішуючи всі питання, які мене цікавлять, ніж якби я шукав  відповіді самостійно методом власних проб та помилок. 

Частіше всього працюю в  стилі імпресіонізму. Це мені близько. Але пробуюсь і в художньому реалізмі, як приклад натюрморти в голландській техніці виконання.. Хвилює мене тема історичних сюжетів, (фортеці, лицарі, козаки та ін.) всілякої давнини (Наприклад зображення давніх українських хаток з різних регіонів, навіть серію розпочав : «Давня Україна» – вже є 5-6 робіт). 
Дуже дякую вам, що надали мені можливість виставити свої роботи у вашій чудовій галереї!

Адреса: Кам'янець-Подільський, вул. П'ятницька,11